top of page
artist-James, stage-Main Stage-Caitlin Mogridge-0433 [Web].jpeg

SCHEDULES

Untitled design-3.png

SATURDAY

***ALL TIMINGS ARE PROVISIONAL AND SUBJECT TO CHANGE***

MAIN STAGE
13: 00 - 14:00 CODY PENNINGTON COUNTRY SHOW
14:30 - 15:30 DAMIAN LEWIS
S
16:00 - 17:00 BRENNEN LEIGH & JOSHUA HEDLEY
17:45 - 18:45 VILLAGERS
19:30 - 20:30 SEASICK STEVE
21:15 - 22:45 SHERYL CROW

THE RIDGE
12:30 - 13:15 TWINNIE
14:00 -14:45 PRIMA QUEEN
15:30 - 16:30 CVC
17:00 - 18:00 DALE WATSON & HIS LONESTARS
18:45 - 19:45 JALEN NGONDA
20:15 - 21:15 JJ GREY & MOFRO
21:45 - 22:45 ELI PAPERBOY REED

HALEY'S BAR
12:00 - 12:30 JON MCLEOD
12:45 - 13:15 LUKE FLEAR
14:00 - 14:45 ARNY MARGRET
15:30 - 16:30 FERRIS & SYLVESTER
17:15 - 18:15 BROGÉAL
18:45 - 19:45 ZANDI HOLUP
20:15 - 21:15 LIZZIE NO
21:45 - 22:45 DYLAN LEBLANC
22:45 - 01:30 [ DJ ] IRAINA MANCINI

SUPAJAM
11:50 - 12:20 INTO THE SOUTH
12:30 - 13:00 SORREL NATION
13:15 - 14:00 SUPAJAM STUDENT
14:15 - 15:00 SONGWRITER SESSIONS:MY GIRL THE RIVER / MARIA BYRNE /SORREL NATION / JACK FRANCIS
15:15 - 16:00 WILL PAGE
16:15 - 17:00 DUSKHOUSE
17:15 - 18:00 KEIRON MARSHALL
18:15 - 19:00 THE FOLLY BROTHERS
19:15 - 20:15 TOBY SEBASTIAN

CAFFE NERO
08:00 - 08:30 IVORY PABLO & FRIENDS
8:30 - 09:15 ELLA CLAYTON
09:30 - 10:15 DAN OWEN
10:30 - 11:15 GASOLINE & MATCHES
11:30 - 12:15 TOM SPEIGHT
12:30 - 13:15 NASHVILLE AT NERO WITH JEFF COHEN
13:30 - 14:15 WOOD BURNT RED
14:30 - 15:15 RACHEL CROFT
15:30 - 16:15 JADE HELLIWELL
16:30 - 17:15 DYLAN AND THE MOON
17:30 - 18:15 *SPECIAL GUESTS*
18:30 - 19:15 HOLLIE ROGERS, DAISY CHUTE & ED BLUNT
19:30 - 20:15 KATY HURT

LIVEFIRE
[ SMOKEHOUSE COOKING ARENA UNTIL 18:30 ]

12:00 LAURA SYLVESTER
13:00 HOTDOG EATING COMPETITION
14:00 GENEVIEVE TAYLOR
15:00 MATT BURGESS
16:00 CHILLI-PEPPER EATING COMPETITION
17:00 NICK WESTON
 
HOLLER. STAGE TAKEOVER FROM 18:30
18:30 - 19:10 SAVANNAH GARDNER
19:30 - 20:10 JAMES DUNNE
20:30 - 21:10 ZANDI HOLUP

***ALL TIMINGS ARE PROVISIONAL AND SUBJECT TO CHANGE***

SUNDAY

MAIN STAGE
13: 00 - 14:00 FLEETWOOD BAC
14:30 - 15:30 ROSANNE CASH & JOHN LEVENTHAL
16:00 - 17:00 WARD THOMAS
17:45 - 18:45 THE STAVES
19:30 - 20:30 HERMANOS GUTIÉRREZ
21:15 - 22:45 RUFUS WAINWRIGHT

THE RIDGE
12:30 - 13:15 NAT MYERS
14:00 - 14:45 KEZIA GILL
15:30 - 16:30 MUIREANN BRADLEY
17:00 - 18:00 ÁINE DEANE
18:45 - 19:45 ALYSSA BONAGURA
20:15 - 21:15 DYLAN GOSSETT

HALEY'S BAR
12:30 - 13:15 SAMUEL NICHOLSON
14:00 - 14:45 CLARA MANN
15:15 - 16:30 HENRY WEBB-JENKINS
17:15 - 18:15 BROWN HORSE (REPLACING MICHELE STODART)
18:45 - 19:30 DIVORCE

WESTERN AF STAGE TAKEOVER
20:00 - 20:30 PAT REEDY
21:00 - 21:45 TODD DAY WAIT
22:15 - 22:55 KRISTINA MURRAY
23:00 - 01:30 [ DJ ] JIMMY SUMMERS

SUPAJAM
11:50 - 12:20 DORIS AMY
12:30 - 13:00 SUPAJAM STUDENTS
13:15 - 14:00 THE ACKERLEYS
14:15 - 15:00 SONGWRITER SESSIONS:MY GIRL THE RIVER
WILL PAGE / JAMES HODDER / *ANNA HOWIE
*REPLACING PREVIOUSLY BILLED GRAHAM WEBER / MICHELE STODART

15:15 - 16:00 OUR MAN IN THE FIELD*
*DUE TO UNFORESEEN CIRCUMSTANCES, JACKO HOOPER IS NO LONGER ABLE TO PERFORM.

16:15 - 17:00 MEMORIAL
17:15 - 18:00 BROOKE LAW
18:15 - 19:15 TOBY LEE
19:15 - 20:15 AFTER HOURS SKIFFLE JAM

CAFFE NERO
08:00 - 08:30 IVORY PABLO & FRIENDS
08:30 - 09:15 OSCAR CORNEY
09:30 - 10:15 SAY ANISE, HUX & ADRIEN LATGÉ
10:30 - 11:15 LADY PETROL
11:30 - 12:15 THE BEAU BENNETT COLLECTIVE
12:30 - 13:15 DOM GLYNN & HIS SUNDAY BEST
13:30 - 14:15 MOTEL SUNDOWN
14:30 - 15:15 ISABELLA COULSTOCK
15:30 - 16:15 STONE JETS
16:30 - 17:15 MATT HODGES
17:30 - 18:15 BAILEY TOMKINSON & THE LOCALS
18:30 - 19:15 GABRIELLE SAY
19:30 - 20:15 BANDINI'S BLACK DEER PARTY BAND

LIVEFIRE
[ SMOKEHOUSE COOKING ARENA UNTIL 18:30 ]

11:00 GOSPEL BRUNCH - CHICKEN & WAFFLES
13:00 HOTDOG EATING COMPETITION
14:00 JAMES BRACE
15:00 T-BONE CHOPS
16:00 CHILLI-PEPPER EATING COMPETITION

HOLLER. STAGE TAKEOVER
18:30 - 19:10 LIZZIE NO
19:30 - 20:10 NAT MYERS
20:30 - 21:10 ALYSSA BONAGURA

SILENT DISCO

ALL AGES
DJ DAVE BURTONSHAW BRINGS THE BLACK DEER SILENT DISCO EXPERIENCE BACK FOR ALL THE FAMILY!
THREE CHANNELS COVERING EVERYTHING FROM RETRO FAVOURITES TO THE LATEEST RELEASES, AND A DEDICATED AMERICANA CHANNEL


TAKING PLACE IN THE YOUNG FOLK ADVENTURES AREA
FRIDAY, SATURDAY & SUNDAY 18:00 - 20:00

STAY IN THE KNOW

Festival announcements and opportunities you won’t want to miss.

bottom of page